Budynki inspirowane stylem industrialnym zachwycają bryłami, przeszkleniami oraz elementami dekoracyjnymi. Styl loftowy charakteryzuje się łączeniem materiałów trwałych, ale jednocześnie odznaczających się ciekawymi fakturami. Jakie okna do salonu w stylu industrialnym wybrać, aby dom prezentował się doskonale zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz?

Wybieramy okna do salonu w stylu industrialnym

Przeszklenia we wnętrzach loftowych zwracają uwagę rozmiarami – architekci są zdania, że okna powinny zajmować znaczną część ścian. Takie rozwiązanie sprawia, że do wnętrza wpada więcej naturalnego światła, a samo pomieszczenie jest bardziej nowoczesne. Okna do salonu w stylu industrialnym powinny być dopasowane do zastosowanych tworzyw i materiałów – eksponowanych cegieł, kamienia, stali. Najlepszym rozwiązaniem okażą się okna o grubych, ciemnych ramach – szerokie ramy będą przywodzić na myśl wysokie okna przemysłowe. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie okien aluminiowo-drewnianych, które nie tylko prezentują się znakomicie, ale też zapewnią wysoki komfort. Okna drewniane posiadają nieco lepszy współczynnik ochrony przed hałasem w porównaniu z oknami plastikowymi. Dobrym pomysłem na okna do salonu w stylu industrialnym będą również szprosy. Element ten świetnie wpisze się we wnętrza loftowe, nadając im niebanalnego charakteru. Możliwe jest wykorzystanie szprosów naklejanych lub międzyszybowych.

Czy duże okna wpłyną na komfort cieplny?

Okna do salonu w stylu industrialnym często sięgają nawet 3 metrów. Tak duże przeszklenia budzą w wielu osobach obawy, czy będą one skutecznie chronić przed działaniem chłodu. Nowoczesna stolarka okienna zaskoczy nas jednak nie tylko niebanalnymi wzorami, ale też innowacjami, które pozwolą na skuteczne izolowanie wnętrz przed chłodem.

 

 

 

Comments are closed.

Pin It