Bezpieczeństwo na polskich drogach w dużej mierze zależy od stanu nawierzchni i jakości asfaltu. Niestety, często zdarza się, że asfalt ulega nie tylko zmiennym warunkom atmosferycznym, ale też upływowi czasu. Remonty dróg i naprawy nawierzchni są więc częstym widokiem na polskich drogach. Warto wiedzieć, że każdy remont musi być odpowiednio zaplanowany i oznaczony. Dlaczego?

Jak planowane są remonty dróg?

Remonty dróg planowane są w taki sposób, by – kiedy jest to możliwe – w jak najmniejszym stopniu utrudniać ruch drogowy. Zdecydowana większość robót drogowych umożliwia zachowanie płynnego ruchu (z koniecznością zmniejszenia prędkości lub zastosowania ruchu wahadłowego). Jest to konieczne, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom remontu, ale też samym kierowcom. Chcąc jak najlepiej przygotować infrastrukturę, ale też samych kierowców, konieczne jest stosowanie podstaw drogowych – pozwalają one na montowanie tablic informacyjnych i znaków w dowolnych miejscach.

Podstawy drogowe – jak są tworzone?

Nowoczesne podstawy drogowe to produkty wysokiej klasy, które rekomendowane są zarówno do prac na jezdniach, ale też jako elementy wspomagające podczas eventów, koncertów, do wydzielania przestrzeni na parkingach – możliwości jest wiele. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się podstawy marki Nicrobase. Podstawy te tworzone są z materiały PVC pochodzącego w całości z recyklingu. To rozwiązanie pozwala nie tylko na powtórne wykorzystanie danego tworzywa, ale też na lepszą ochronę środowiska naturalnego. Podstawy te dostępne są w dwóch wariantach: 20 i 30 kg. Modułowa budowa podstaw drogowych sprawia, że można je łączyć ze sobą, tworząc szerszą i stabilniejszą podstawę. Nie ma potrzeby używania jakichkolwiek klejów czy łączników.

Jak wykorzystywane są podstawy drogowe?

Podstawy drogowe mają szerokie zastosowanie podczas remontów dróg i rozbudowy węzłów komunikacyjnych. Przede wszystkich pozwalają one na oznakowanie linii, np. kiedy konieczne jest rozdzielenie dwóch pasów jezdni. Podstawy pozwalają też na wyłączenie powierzchni jezdni z użytku, dzięki czemu możliwe jest remontowanie konkretnego odcinka. Dzięki podstawom i słupkom drogowym możliwe jest także poprowadzenie alternatywnego pasa ruchu, p. z wykorzystaniem pasa awaryjnego – w ten sposób ruch samochodów jest płynny pomimo trwających prac drogowych.

Comments are closed.

Pin It