Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń tarasową, która pozwoli na wygodny odpoczynek w czasie lata? Okazuje się, że nie trzeba wiele – na tarasie konieczne są wygodne meble, dopasowane do potrzeb dodatki oraz system zapewniający ochronę przed silnym słońcem. Elementem, który zmieni odbiór otoczenia będą krzesła z rattanu!

Krzesła z rattanu na nowoczesnym tarasie

Stworzenie nowoczesnego zakątka do odpoczynku blisko natury nie jest dzisiaj wyzwaniem. Podstawą jest wybranie odpowiednich mebli i dodatków. Krzesła z rattanu to świetne rozwiązanie, kiedy szukamy mebli trwałych, eleganckich i zaprojektowanych w sposób niebanalny. Warto wiedzieć, że dzisiaj pnącza rattanowe pozyskiwane są z plantacji o zrównoważonym rozwoju – plantacje takie pozwalają na regulowanie pozyskiwania pnącza, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne i jego ochronę. Krzesła z rattanu posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, zabezpieczone przed działaniem wilgoci, korozją. Siedzisko krzesła tworzy plecionka rattanowa – siedzisko jest odpowiednio profilowane, dopasowane do potrzeb, stanowi stabilne podparcie dla pleców. Krzesła z rattanu warto zestawić z obszernym stołem, którego blat wykonany jest z tworzywa syntetycznego, imitującego kamień. Meble tarasowe tego typu odznaczają się wysoką trwałością, na długi czas zachowają doskonały wygląd. W przestrzeni nowoczesnej nie może zabraknąć lamp solarnych, które wieczorami rozświetlą przestrzeń.

Jak chronić krzesła z rattanu zimą?

W okresie jesieni i zimy meble tarasowe powinny być odpowiednio zabezpieczone. Krzesła z rattanu należy schować w przewiewne i suche miejsce, aby były one zabezpieczone przed wilgocią i osiadaniem kurzu. dobrym pomysłem może być osłonięcie ich przy pomocy dedykowanych pokrowców ogrodowych.

Comments are closed.

Pin It https://www.gama-sklep.com.pl/a/246-szafka-narozna-do-kuchni https://beesafe.pl/porady/darmowy-raport-vin/ https://beesafe.pl/porady/zarysowanie-auta-na-parkingu/