W dzisiejszych czasach zapewnienie sobie komfortu i oszczędność czasu są bardzo ważnymi elementami, o które warto się starać. Golenie się tradycyjnymi maszynkami bywa nie tylko problematyczne ze strony powstawania pieczących zaczerwienień oraz krostek, ale również jest czasochłonne. Kobiety golące nogi wiedzą o tym najlepiej. Dlatego często decydują się na serię zabiegów depilacji laserowej.

 

Depilacja laserowa – działanie i przeciwwskazania

 

Depilacja laserowa to bezpieczny zabieg, który swoje działanie opiera na działaniu lasera. Dzięki niemu wszystko może zachodzić. Emituje on energię przekształcaną w ciepło na barwniku znajdującym się w strukturze włosa oraz w skórze. Jest nim melanina. Po nagrzaniu dochodzi do destrukcji cebulek włosowych, które nie są w stanie wytrzymać takich warunków. Jeżeli do zniszczenia dojdzie w odpowiednim momencie rozwoju włosa to efekt będzie długotrwały. Dlatego warto odbyć kilka sesji dla pewności sukcesu depilacji laserowej.

 

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-krakow/

 

Jednak aby depilacja laserowa przebiegła w pełni bezpiecznie warto jest przestrzegać przeciwwskazań. W przeciwnym razie mogą wyniknąć komplikacje, których chyba każdy chciałby uniknąć. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zalicza się rezygnację z peelingów i kremów złuszczających, przyjmowanie leków rozrzedzających krew jak aspiryna czy rywaroksaban, picie ziołowych herbat z nagietka oraz dziurawca, a także nie przyjmowanie antybiotyków przeciwbakteryjnych. Dodatkowo istnieje bezwzględny zakaz opalania się i uczęszczania na solarium, aby jeszcze bardziej nie obciążać skóry.

 

Depilacja laserowa – Kraków

 

Jednym z zabiegów najbardziej ,,na czasie” jest właśnie depilacja laserowa. Kraków jest miejscem, w którym znajdują się dziesiątki salonów depilacyjnych (tak jak w innych większych miastach Polski). Jednak warto wybrać salony z nieposzlakowaną opinią i nowoczesnym sprzętem aby być w pełni usatysfakcjonowanym z przeprowadzonego zabiegu. Przykładem najwyższej jakości usług depilacyjnych mogą być salony sieci depilacja.pl.

 

Comments are closed.

Pin It