Osocze bogatopłytkowe to wyjątkowy preparat do mezoterapii igłowej, ponieważ pozyskuje się go z własnej krwi. Dlatego zabieg ten nazywany jest wampirzym liftingiem. Osocze bogatopłytkowe wspomaga regenerację tkanek i przyczynia się do odmłodzenia skóry. Wampirzy lifting coraz częściej wykonywany jest w najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Co warto o nim wiedzieć?

Co to jest wampirzy lifting?

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym (PRP, ang. Platelet Rich Plasma) okrzyknięta została wampirzym liftingiem ze względu na pochodzenie preparatu, który używany jest podczas tego zabiegu. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla w Bolesławcu, osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z własnej krwi Pacjenta, jednak nie jest ono koloru czerwonego, jak to jest często przedstawiane w mediach. Lekarz pobiera niewielką ilość krwi na samym początku zabiegu. Następnie umieszcza ampułkę w specjalnej wirówce, w której zachodzą procesy, polegające na wytrąceniu krwinek czerwonych i innych niepotrzebnych elementów. W rezultacie powstaje półprzezroczysty, lekko żółty koncentrat płytek krwi nazywany osoczem bogatopłytkowym.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

PRP bogate jest nie tylko w płytki krwi, ale też w czynniki wzrostu i liczne substancje odżywcze, dzięki czemu bardzo korzystnie wpływa na kondycję skóry. Głównym celem wampirzego liftingu jest pobudzenie procesów regeneracyjnych. Osocze bogatopłytkowe inicjuje namnażanie komórek w środkowej warstwie skóry. Jednocześnie sama iniekcja wpływa na stymulację odbudowy tkanki. Osocze bogatopłytkowe regeneruje, nawilża i odżywia skórę – w ten sposób przyczynia się do jej głębokiego i długotrwałego odmłodzenia. Nie należy jednak mylić go z wypełniaczem. Osocze bogatopłytkowe nie wypełnia zmarszczek jak kwas hialuronowy, ale inicjuje naturalne procesy, które prowadzą do odmłodzenia skóry, dlatego jego efekty utrzymują się znacznie dłużej niż po innych zabiegach iniekcyjnych.

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w różnych dziedzinach medycyny. Początkowo była to głównie terapia uszkodzeń stawowych w ortopedii. Dziś coraz częściej po osocze bogatopłytkowe sięgają dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej. PRP przyspiesza procesy regeneracyjne skóry i prowadzi do naturalnego wygładzenia zmarszczek. Wampirzy lifting subtelnie odmładza twarz i zapewnia jej naturalny wygląd.

Mezoterapia osoczem – efekty

Efekty działania osocza bogatopłytkowego wynikają przede wszystkim ze wzmożonych procesów przebudowy skóry. Preparat ten doskonale odmładza skórę, ale sprawdza się nie tylko jako metoda redukcji zmarszczek. PRP pomaga w niwelowaniu blizn potrądzikowych i przebarwień na twarzy. Zastosowany na ciało wspomaga leczenie rozstępów, a na skórę głowy – zmniejsza objawy łysienia u kobiet i mężczyzn.

Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Podczas konsultacji lekarz ocenia kondycję skóry i ustala plan terapii, który zwykle składa się z 3–6 sesji. Warto wiedzieć, że efekty mezoterapii osoczem nie pojawiają się od razu. Procesy zainicjowane podczas zabiegu potrzebują czasu. Pierwszych, widocznych efektów można się spodziewać dopiero po kilku tygodniach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych zabiegach medycyny estetycznej? Odwiedź stronę Find Beauty Expert.

Comments are closed.

Pin It