Budowanie domu z prefabrykowanych ścian betonowych staje się już tradycją. Dotychczas gotowych betonowych modułów używano do budowy bloków i wieżowców. Obecnie fabryki są w stanie przygotować wszelkie betonowe konstrukcje do budowy domu jednorodzinnego.

Jaki czas jest potrzebny do zbudowania domu z gotowych modułów betonowych?

Precyzyjnie przygotowane ściany betonowe ze wstawionymi już w nich oknami i drzwiami skrócił czas budowy domu do zaledwie dwóch miesięcy. Prefabrykowane ściany betonowe łączone są niemalże ekspresowo. Dzięki temu coraz więcej osób prywatnych decyduje się na takie rozwiązania.

Taki rodzaj budowy domu pozwala klientowi zamieszkać w nim niemalże natychmiast. Wystarczy tylko postarać się o dobry kredyt i ruszyć ze zleceniem budowy. Firmy budowlane pomagają swoim klientom znaleźć odpowiedni bank, który będzie miał najlepszą ofertę pożyczkową z możliwie najniższymi ratami.

Czym są prefabrykowane ściany betonowe?

Ściany z betonu w fabryce są przygotowywane w matrycach. Dzięki temu ich powierzchnia jest gładka. Wlany beton do matrycy szybciej się wiąże niż tradycyjnie na powietrzu. Formy z zawartością betonu są podgrzewane, co dodatkowo skraca czas zestalania się masy betonowej. Płyty betonowe po wyjęciu z form mają grubość od 5 do 7 cm.

Gotowe ściany mogą posłużyć do zbudowania garażu, altanki w ogrodzie, a także domu całorocznego. Aby prefabrykowane ściany z betonu mogły być wystarczające dla domu na wszystkie pory roku, są one łączone w warstwy zazwyczaj po dwie. Między dwoma ścianami dodaje się warstwę ocieplającą, służącą także do wyciszania ścian.

Czy ściany betonowe prefabrykowane są z oknami?

Betonowe ściany, które wychodzą gotowe z fabryki budowlanej, mają już wstawione okna. Dlatego warto dobrze przemyśleć każdy proponowany nam projekt domu. Musimy już na tym etapie być pewni co do koloru stolarki okiennej, a także jej materiału. Ważne jest też przemyślenie, czy chcemy mieć małe, czy duże okna i w którym miejscu.

Na plac budowy zostaną przywiezione już gotowe bloki betonowe z oknami i wówczas nie będzie już możliwości na rozmyślenie się i wybranie innego projektu, chyba że będzie nas stać na pokrycie dodatkowych kosztów, a będą one bardzo wysokie, to tak, jak zapłacenie za drugi dom, a mieć tylko jeden.

Kiedy wstawia się drzwi do ścian prefabrykowanych betonowych?

Drzwi, tak samo, jak okna są wstawiane na etapie tworzenia ścian w zakładzie budowlanym. Tutaj również musimy rozważnie podejść do wyboru rodzajów drzwi. Jeśli zatwierdzimy konkretny model drzwi i już zostaną one wbudowane na stałe do ścian, tak jak w przypadku okien, nie będzie już możliwości ich wymiany.

Jeśli jesteśmy osobami konkretnymi i wiemy, czego chcemy, ten rodzaj budowy domu modułowego jest dla nas. Wszelkie niezdecydowanie przy takim rodzaju budowy jest niedopuszczalne. Gdy trudno nam się zdecydować, wybierzmy lepiej metodę budowy domu z cegieł lub pustaków. Tam w każdym momencie można wyburzać ściany, zmieniać układ drzwi i okien.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Comments are closed.

Pin It