Akcesoria dla konia to szeroki segment, pełen elementów takich jak derki, czapraki, ale też ochraniacze, popręgi, siodła. Wybór konkretnych elementów pozwoli na znaczne zwiększenie komfortu zarówno zwierzęcia, jak i jeźdźca. Na co zwrócić szczególną uwagę? W jakie akcesoria dla konia warto zainwestować?

Podstawowe akcesoria dla konia – derka

Derkowanie konia to niezwykle obszerny temat, który poruszany jest na forach jeździeckich. Szeroki wybór derek pozwala na dopasowanie odpowiedniego produktu dla danego zwierzęcia, jego wieku i potrzeb. Derki mogą pełnić różne role – takie akcesoria dla konia chronią przed chłodem, pozwalają na zebranie wilgoci po treningu, mogą także służyć jako ochrona przed insektami czy nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dostępne są również derki transportowe. Cieplejsze derki stosowane są w stajniach w przypadku koni starszych czy schorowanych. Derki tworzone są z trwałych materiałów, zabezpieczonych przed przecieraniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Akcesoria dla konia jak derki mogą znacząco poprawić komfort zwierzęcia i wpłynąć na jego zdrowie. Wybór odpowiedniej derki nie powinien być dziełem przypadku – warto przyjrzeć się dostępnym modelom i wybrać produkt wysokiej jakości.

Czaprak – akcesoria dla konia

Czapraki to akcesoria dla konia, bez których trudno wyobrazić sobie trening jeździecki. Czapraki stanowią barierę pomiędzy skórą grzbietu konia a siodłem – ich rolą jest amortyzowanie wstrząsów, ale też zapobieganie uszkodzeń skóry zwierzęcia. Czapraki tworzone są z różnych materiałów, ich wypełnienie powinno pozwalać na swobodną wymianę powietrza. Wierzch czapraka tworzy najczęściej pikowana tkanina o zwiększonej odporności na ścieranie i wnikanie brudu. Podczas długiego treningu czaprak wchłania wilgoć i znacząco poprawia komfort zwierzęcia.

Comments are closed.

Pin It