O rozwodach mówi się dzisiaj wiele – głównie w kontekście ich przyczyn oraz pytań związanych z ich dużą ilością. Czy podejście Polaków do rozwodów zmieniło się na przestrzeni ostatnich dekad? Jakie są obecnie najczęstsze przyczyny rozwodów?

Rozwody dawniej i dzisiaj

Kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu o rozwodach nie mówiło się wcale lub też rozmawiało się o nich szeptem. Wynikało to przede wszystkim z uwarunkowań kulturalnych – dawniej rozwodnicy byli napiętnowali, gdyż wartości rodzinne były najwyżej cenionymi, a o problemach w rodzinie nie rozmawiano wcale. Obecnie sytuacja ta zmieniła się diametralnie – wynika to nie tylko z postępujących zmian kulturowych, ale i rosnącej świadomości dotyczącej np. przemocy w rodzinie. Współcześnie osoby będące ofiarami przemocy fizycznej czy psychicznej w rodzinie są wręcz namawiane do tego, aby odejść od przemocowego partnera i zastanowić się nad terapią lub rozwodem. Takich sytuacji w Polsce są tysiące. Nie brakuje jednak także tych par, które najzwyczajniej nie odnalazły się w małżeństwie z danym partnerem. Rozwód jest wtedy zazwyczaj formalnością. Rozwód to także pokłosie niewierności w małżeństwie.

Rozwód w towarzystwie adwokata

Czy zatrudnienie adwokata jest dobrym posunięcie, w przypadku osób przygotowujących się do rozwodu? Tak, i to z wielu powodów – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.pl. W przypadku spraw skomplikowanych, gdzie konieczny jest podział majątku lub też sprawa jest z orzekaniem o winie, pomoc adwokata może okazać się niezbędna. Adwokat będzie reprezentował swojego klienta w sądzie, dbał o jego dobre imię oraz walczył o wcześniej założone cele przed sądem. Adwokaci powtarzają również, że ich zadaniem jest odwodzenie klientów przed podejmowaniem kroków, które mogą zaszkodzić ich sytuacji.

 

 

Comments are closed.

Pin It ogrodowy parasol tarasowe parasole pokrowiec lampy solarne balkonowe