Lubliniec to zabytkowe miasteczko leżące w obszarze śląskim. Jest to siedziba władz powiatu lublinieckiego. Lokalizacja stanowi strategiczny ośrodek gospodarczy, turystyczny, kulturalny, edukacyjny, rolniczy i przemysłowy ziemi lublinieckiej, a także całego północnego rejonu województwa śląskiego. Wiele turystów decyduje się na pobyt w Lublincu w głównej mierze przez zabytkową wartość tego miasta. W okolicy przebiegają jednak też przebudowy, które umożliwiają rozwijanie się różnego rodzaju firm. Dlatego w gronie przyjezdnych coraz częściej zauważyć można biznesmenów, którzy współpracują z lokalnymi sklepami. Lubliniec jest więc idealnym regionem zarówno dla szukających odpoczynku, jak i właścicieli firm. Zobacz, w jaki sposób możesz bez problemu znaleźć fantastyczne miejsca do relaksu, ale też znane w swojej branży przedsiębiorstwa, które oferują markowe przedmioty.

Przegląd największych firm w Lublińcu

W Lublińcu ogromne znaczenie dla działania tego regionu mają duże firmy, które działają w kilkunastu różnych gałęziach gospodarki takich jak:

  • energetyka,
  • kosmetyka,
  • motoryzacja,
  • meblarstwo.

Poza tym nieprzerwanie rozwijają się inne strefy przemysłu i usług. Rosnącą popularnością cieszy się branża budowlana, a w szczególności wytwórstwo elementów wykończeniowych takich jak poręcze i zadaszenia. Do przodu idzie także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Reprezentowany jest przez takie firmy jak ciastkarnie bary czy też lokale serwujące dania z różnych stron świata. Resztę przedsiębiorstw funkcjonujących w Lublińcu z łatwością możesz znaleźć pod linkiem: https://e-lubliniec.pl/. Wyróżnione są tam zarówno różnego rodzaju firmy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz porównać ciekawe oferty i wybrać tę najlepszą. Przede wszystkim warto zaznajomić się z katalogiem sklepów i galerii handlowych. Te miejsca mogą być potrzebne w wielu przypadkach.

Jakie miejsca warto odwiedzić w Lublińcu?

Lubliniec jest niezwykle ciekawą miejscowością dla rowerzystów.

W mieście krzyżuje się kilka tras rowerowych, które są często wybierane przez amatorów dwóch kółek. Na obszarze Lublińca znaleźć można również dużo parków, zieleńców oraz innych miejsc przeznaczonych do krótkiego odpoczynku. Przez miejscowość przepływa kilka cieków takich jak Lublinica, Mała Panew, Rokitnica oraz Wilczarnia, które zapewniają przyjemne środowisko do odcięcia się od rzeczywistości. Turyści zainteresowani piękną architekturą z pewnością powinni skierować się do Kościoła św. Anny oraz św. Mikołaja, a także zobaczyć budynki na Rynku. Najchętniej zwiedzanym obiektem historycznym jest jednak zamek, który dzisiaj pełni funkcję obiektu hotelowego z restauracją. Od czasu do czasu organizowane są tam eventy kulturalne takie jak Pikniki Rycerskie, wesela i inne spotkania okolicznościowe.

Życie kulturalne i sportowe w Lublińcu

W Lublińcu organizowane są cykliczne wydarzenia, które zachęcają do odwiedzenia miasta mnóstwo fanów z całego rejonu. Do najchętniej wybieranych zaliczyć można Festiwal Rowerowy Together, Regionalny Konkurs Recytatorski, Rajd Lubliniecki czy Dni Lublińca. Podczas wizyty w mieście warto też zobaczyć Muzeum ku czci św. Edyty Stein.

Jej burzliwe życie oraz okres historyczny, w którym żyła, mogą okazać się niezwykle ciekawe. Lubliniec jest też kluczowym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w okolicy. W miejscowości znaleźć można korty tenisowe, kąpieliska, baseny, a także boiska do piłki nożnej. Lubliniecka baza sportowa jest więc świetnie rozbudowana.

 

Comments are closed.

Pin It