Granatowa kuchnia wymyka się wszelkim konwenansom, otwierając przed osobami poszukującymi ciekawych inspiracji wnętrzarskich. To na pewno doskonała propozycja dla wszystkich, którym znudziła się wszechobecna klasyka.

Efektowna, granatowa kuchnia

Trzeba jednak uważać, ponieważ sam granat może wydawać się nieco przytłaczającym kolorem, dlatego też lepiej postawić na miks, dzięki czemu kuchnia nabierze ciekawego charakteru. Wszystko po to, aby przebywanie w tym pomieszczeniu stało się jeszcze przyjemniejsze. Dlatego też projektanci starają się postawić na granat połączony z granitem w dowolnych kolorach. Najlepiej, jeżeli będą to jasne odcienie, ale równie może to być nieprzenikniona czerń marmuru pod postacią blatów roboczych. Nie można jednak przesadzać z ilością kolorów w kuchni, ponieważ całą harmonia pomieszczenia może zostać zaburzona.

Dla kogo?

Granatowa kuchnia świetnie będzie pasować do indywidualistów, którzy chcą szukać nowoczesnych trendów. To na pewno sugestywna inspiracja dla tych osób, które chcą znaleźć gustowne połączenia z naturalnymi elementami. To odważny kolor, ale warto na niego postawić nawet wtedy, kiedy jeżeli ktoś dopiero rozpoczyna swoją przygodę, jeżeli chodzi o urządzanie wnętrz. Granat warto połączyć umiejętnie z bielą, ponieważ w ten sposób kojarzyć się może ze świeżym, ożywczym, nadmorskim klimatem. Nie można jednak przesadzać ze zbyt dużą ilość ciemnego granatu, ponieważ całe pomieszczenie w swoim odbiorze może być ciemne, mroczne i bardzo posępne. 

 

Comments are closed.

Pin It