Płyty indukcyjne to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań do nowoczesnych kuchni. Warto mieć na uwadze, że aby wygodnie gotować na takich płytach, konieczne są garnki na indukcję. Jakie garnki na indukcję wybrać? Jak rozpoznać je w gąszczu innych produktów? Czy garnki na indukcję mogą nas zaskoczyć?

Garnki na indukcję dopasowane do konkretnej kuchenki

Nowoczesne garnki na indukcję tworzone są dzisiaj z różnych materiałów – może być to stal, żeliwo, teflon, ceramika. Bez względu na tworzywa wierzchnie, najważniejsze jest to, jak skonstruowane jest dno garnka. Aby prawidłowo rozpoznać garnki na indukcję wystarczy zapoznać się z instrukcjami i oznaczeniami producenta. Zarówno na opakowaniu garnków, jak również na dnie każdego z nich, powinna znajdować się cewka indukcyjna – jest to rysunek przypominający pętelkę. Takie oznaczenie potwierdza funkcjonalność garnków w połączniu z kuchenkami indukcyjnymi. Warto wiedzieć, że im grubsze dno w przypadku garnków na indukcję, tym lepiej. Dużym zainteresowaniem cieszą się garnki w których dnach znajduje się aluminiowy dysk – jego obecność pozwala na znacznie szybsze przygotowywanie potrawy oraz na lepszą cyrkulację ciepła wewnątrz garnka. Kupując konkretny zestaw garnków, zwróćmy uwagę na ich średnicę oraz średnicę pól grzewczych w naszej kuchence. Idealnie płaskie dno garnka jest warunkiem wykrycia naczynia przez płytę!

Garnki na indukcję ze stali nierdzewnej

Nie ma wątpliwości, że najczęściej wybierane garnki na indukcję to modele wykonane ze stali nierdzewnej. Tworzywo to jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, jak również przed korozją. Garnki takie posiadają dopasowane pokrywki, w których umieszczono niewielkie odpowietrzniki. Garnki uzupełnia się także o wygodne uchwyty i rączki, najczęściej tworzone z materiałów nieprzewodzących ciepła.

 

 

 

Comments are closed.

Pin It https://tyxynk.com/nowoczesne-podstawy-drogowe-dla-wiekszego-bezpieczenstwa/ https://beesafe.pl/porady/zarysowanie-auta-na-parkingu/ https://alexanderncsenate.com/zestawy-wypoczynkowe-ogrodowe-najpiekniejsze-propozycje/