Jazda konna to dzisiaj niezwykle popularny sport – specjaliści są zdania, że dyscyplinę tę mogą trenować osoby praktycznie w każdym wieku. Chcąc spróbować swoich sił w siodle pamiętajmy o odpowiednim stroju i przygotowaniu – podstawą jest kask jeździecki, który będzie chronić naszą głowę w trakcie upadku. 

Kask jeździecki – wybierz odpowiedni model i rozmiar!

Przygotowując się do pierwszych lekcji jazdy konnej przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby znaleźć odpowiedni kask jeździecki. Kaski zaoferują nam topowi producenci – warto pamiętać, że kaski różnią się od siebie nie tylko rozmiarami, ale również sposobem ich profilowania. Zanim kupimy konkretny model warto przymierzyć kilka kasków i zastanowić się, który z nich jest najwygodniejszy. Kask jeździecki nie powinien uwierać, przeszkadzać w trakcie jazdy, być zbyt luźny czy ciasny. Kaski tworzone są z materiałów syntetycznych, wysoce odpornych na odkształcenia czy ścieranie. Kaski posiadają niewielkie daszki – okazują się być one bardzo przydatne podczas słonecznych dni chroniąc nasze oczy. Kaski posiadają również regulowane paski, które powinny być zawsze zapięte pod szyją – tylko w ten sposób kask skutecznie ochroni naszą głowę. Kaski jeździeckie są od wewnątrz wyściełane miękkim tworzywem, co przekłada się na zwiększony komfort podczas ich użytkowania. 

Kask jeździecki i bryczesy – zadbaj o swój komfort!

Kask jeździecki to jeden z niezbędnych elementów, kiedy myślimy o jeździe konnej. Szukając metod na poprawienie komfortu podczas jazdy wybierzmy również wygodne bryczesy z lejem, które pozwolą nam łatwiej utrzymać się w siodle. Bryczesy to wygodne spodnie tworzone z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie – materiał ten chroni naszą skórę, jednocześnie pozwalają na jej stałe wentylowanie. 

Comments are closed.

Pin It https://imagesduo.com/blockchain-dla-przedsiebiorcow/ http://researchmarket24.com/ksiegowy-w-niemczech-prowadzenie-swojej-firmy-nie-musi-byc-trudne/ http://ultimate-demi.org/szpat-u-koni-charakterystyka-przyczyny-i-leczenie/