Okna pełnią w każdym domu bardzo ważne funkcje – wpuszczają do wnętrz światło słoneczne, są barierą dla ogrzanego powietrza i chłodnych podmuchów z zewnątrz, zapewniają poczucie bezpieczeństwa… Ponadto, przeszklenia odgrywają jeszcze jedną, ważną rolę: są wyrazistą ozdobą fasady i wnętrz. Jaki kolor okien będzie najlepiej pasował do Twoich czterech ścian? Sprawdź najmodniejsze propozycje i znajdź wariant dla siebie!

Jaki kolor okien do minimalistycznego wnętrza? Postaw na kolor!

Nie wiesz, jaki kolor okien będzie najlepiej komponował się z wnętrzem surowego, luksusowego loftu? Miłośnikom modnych, awangardowych wnętrz architekci polecają wielkoformatowe przeszklenia osadzone w cienkich ramach w wyrazistych kolorach. Doskonałym wyborem będą aluminiowe okna w kolorze antracytowym, butelkowej zieleni, szarości, brązowym albo bordowym. Co ważne, okna z aluminium są nie tylko efektowne, ale również funkcjonalne. Solidny metal jest odporny na czynniki zewnętrzne (wilgoć, mróz, wysoką temperaturę, promieniowanie UV), nie wymaga specjalnej troski  o jego strukturę, a utrzymanie go w nienagannej czystości jest dziecinnie proste.

Skandynawskie ciepło

W klimat wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, klasycznym i boho wpiszą się okna z drewnianymi ramami. Nieregularnie usłojone, pokryte przezroczystym lakierem profile o pięknym wybarwieniu są szlachetną ozdobą wnętrza. Popularną alternatywą dla wymagających regularnej impregnacji okien wykonanych w całości z drewna są modele aluminiowe z drewnianymi nakładkami umieszczonymi po wewnętrznej stronie skrzydła.

Klasyka gatunku

Okna z ramami z białego PCV spełnią oczekiwania osób szukających niedrogich, a jednocześnie wytrzymałych okien o prostym designie. Uniwersalne, białe ramy mogą stać się spójną częścią zarówno sypialni w stylu boho, jak i minimalistycznego salonu.

 

 

Comments are closed.

Pin It