Północno-zachodni skrawek Polski to miejsce o ciekawych walorach krajoznawczych. Wybierając apartament świnoujście, jako bazę noclegową można sporo zobaczyć. Wyspa Wolin, z jej parkiem narodowym, miasto Świnoujście, położone na dwóch wyspach (Wolin i Uznam), czy popularne nadbałtyckie kurorty, to tylko nieliczne z atrakcji, dla których warto tutaj przybyć.

Świnoujście XIX-wieczne uzdrowisko

Świnoujście kojarzone jest dzisiaj głównie jako port, obsługujący odprawę promową do Szwecji i na Bornholm. Taka ocena miasta to zdecydowanie za mało. Jest ono bowiem miejscowością z przepięknym parkiem zdrojowym, założonym w 1827 roku. Ponadto posiada zespół zabudowy uzdrowiskowej z XIX wieku a XVIII-wieczny kościół Chrystusa Króla. Ciekawostką, chętnie oglądaną przez turystów jest także wysoki na tysiąc metrów falochron, zakończony znakiem nawigacyjnym w kształcie wiatraka. Zwiedzając miasto, warto także skorzystać z tutejszej bazy noclegowej. Apartament świnoujście to opcja o wiele bardziej konkurencyjna niż hotel w popularnych Międzyzdrojach.

Gdzie wikingowie mówią dobranoc

Pobyt w województwie zachodniopomorskim nie może odbyć się bez zwiedzania największej polskiej wyspy morskiej. Wolin, bo niej mowa słynie z rozległych piaszczystych plaż i poszarpanych klifów, chronionych w postaci Wolińskiego Parku Narodowego. Obok walorów przyrodniczych Wolin urzeka turystów pozostałościami z epoki średniowiecza, takimi jak grodzisko, kurhan na Wzgórzu Wisielców, czy pomnik Trzygłowa.Każdego roku latem na wyspie odbywa się także Festiwal Wikingów, podczas którego można pływać drakkarami, czy podziwiać pokazy siły grup rekonstrukcyjnych wikińskich wojowników. Położone na wyspie Miedzyzdroje przyciągają natomiast miłośników kinematografii. Festiwal Gwiazd to znakomita okazja, aby spotkać na żywo ulubionych aktorów. Imprezy te cieszą się dużą popularnością, dlatego planując pobyt na Wolinie w czasie ich trwania, rezerwujmy apartamenty w Świnoujściu z odpowiednim wyprzedzeniem.

Perełki zachodniego wybrzeża

Obierając apartament świnoujście za bazę noclegową, warto oprócz samego miasta i wyspy Wolin zwiedzić inne okoliczne atrakcje. Osobliwym miejscem na polskim wybrzeżu są ruiny kościoła gotyckiego na plaży w Trzęsaczu. Są one dowodem na działalność morza, które podmywało budowlę, tak, że została z niej ledwie jedna ściana. Nieopodal Trzęsacza znajduje się także latarnia morska w Niechorzu, perła budownictwa morskiego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie apartament Świnoujście.

Comments are closed.

Pin It